رویکردهای اجرایی

جناب آقای دکتر مالک رحمتی که دانش آموخته دانشگاه امام صادق (علیه السلام) و متولد دهه 60 خورشیدی می‌باشد، جزو مدیران جوان و اجرایی کشور است. ایشان با هدف “حفاظت و استیفای حقوق موقوفات و ارکان وقف و پایندی تام به نیات واقفان” ، “جلب مشارکت های مردمی و اخذ رویکرد فعالانه برای تحقق اقتصاد مردمی” ، “حفظ و بهره‌برداری بهینه از موقوفات و دارایی های حاصل از آن” و . . . از سوی تولیت معزز آستان قدس رضوی مدت یک سال است که بر صندلی ریاست بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی که از تجمیع سازمان اقتصادی رضوی و معاونت املاک و اراضی تشکیل شده ، تکیه زده است . 
گوشه ایی از سوابق اجرایی ایشان از این قرار می‌باشد :
– عضو هیئت مدیره سازمان اقتصادی کوثر
– قائم مقام سازمان اقتصادی کوثر
– عضو کمیته مدیران مدیریت مالی ایران 
– مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری سبحان
– مدیر عامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری صنایع و معادن
– نایب رئیس شرکت معدنی امکو
– عضو هیئت علمی و مدیر گروه حقوق دانشگاه آل طاها
– سرپرست اسبق اداره تشکل های صنفی و تخصصی وزارت کشور
– و . . . 
موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی که یکی از زیر مجموعه های تحت مدیریت ارشد ایشان می‌باشد خود را موظف می‌داند در راستای عمل به منظومه فکری تولیت گرانقدر استان قدس رضوی که متبلور در حکم انتصاب آقای دکتر رحمتی می‌باشد، رویکردهای اجرایی خود را با نگاه ریاست بنیاد بهره وری موقوفات وفق دهد، که اهم این رویکردها در طی سخنرانی ایشان در افتتاح فاز اول مجتمع دامپروری کنه بیست رضوی تبیین شده است .این رویکردها پس از احصاء توسط کارشناسان دفتر طرح و برنامه موسسه به قرار زیر می‌باشد : 

  • تلاش در جهت تامین امنیت غذایی مردم
  • ایجاد زنجیره ارزش با نگاه متحولانه در تولیدات اقتصادی
  • توجه ویژه به فعالیت های دانش بنیان و نگاه فناورانه به فرآیندهای تولیدی
  • تلاش در جهت جلوگیری از خروج ارز و نگاه به بازارهای صادراتی در سیاست گذاری های بخش تولید

شایان ذکر است انجام پروژه هایی نظیر ایجاد و تشکیل اولین گله ممتاز ژنتیکی گاو نژاد هلشتاین در منطقه جنوب غرب آسیا ، تولید کیت های تشخیصی بیماری استاف اورئوس بر پایه روش پلاسمونیک برای اولین در کشور ، افتتاح اولین خط صنعتی خوراک دام به روش میکرونایز فلیک دانه ها در ایران و . . . تنها گوشه ای از اجرای این رویکردها می‌باشد.