افوض امری الی الله ان الله بصیر بالعباد

زائران و مجاوران گرانقدر حضرت ثامن الحجج علیه السلام

سلام و درود بر شما

جای بسی خوشحالی است که به عنوان یک خدمتگزار کوچک در دستگاه مقدس و نوارنی حضرت اباالحسن الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء و مدیرعامل موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی با شما سخن می‌گویم.
این مجموعه وزین که متشکل از هشت واحد دامپروری دام سبک و سنگین و یک واحد پرورش پولت مرغ تخمگذار است، بزرگترین مجتمع دامپروری صنعتی شرق کشور و قطب اصلی تولید شیر صنعتی و گوشت قرمز این خطه از کشور عزیزمان ایران اسلامی می باشد. در حال حاضر تعداد کل دام های سبک و سنگین موسسه بالغ بر ۱۵ هزار راس می باشد که با تولید سالانه بیش از ۶۰ هزار تن شیر ممتاز صنعتی نقش تعیین کننده ای در تامین نیاز استان خراسان رضوی به این کالای مهم در تامین سلامت مردم دارد.
موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی که جزو شرکت های تحت پوشش بنیاد بهره وری موقوفات آستان قدس رضوی میباشد هیچگاه رسالت خود را فعالیت اقتصادی به منظور رقابت با بخش خصوصی تعریف نکرده بلکه خود را موظف به نگهداشت ارزشی مبتنی بر دانش روز و بهره وری بیشتر از موقوفاتی میداند که تحت اختیار مدیریتی خود دارد. از این رو مدیران این موسسه با توجه به تجربه سترگ و ارزشمند کارکنان خود و توان علمی و تخصصی ایشان در عرصه های گوناگون همان طور که در سند چشم انداز افق سال ۱۴۰۴ آستان قدس رضوی نیز آمده است، برخود لازم می داند که در فعالیت های مختلف اقتصادی پیشرو، پیشران و الهام بخش باشد.
فلذا این موسسه نیز همگام با سیاست‌های کلان آستان مقدس ملائک پاسبان حضرت رضا علیه آلاف التحیة والثناء که توسط تولیت معزز و دانشمند محترم جناب مستطاب حضرت حجت الاسلام والمسلمین مروی دامت برکاته ابلاغ شده است، با کادری جوان، پرتلاش و متخصص بر آن است تا با ورود به حوزه‌های High Tech و با حرکت بر لبهِ دانشِ علم و صنعت دامپروری در دنیا نه تنها انحصار کشورهای معدود و صاحب نام در این صنعت را بشکند بلکه گامی اساسی و مهم در تامین امنیت غذایی مردم و ارتقاء سلامت جامعه در حوزه غذا بردارد.
ایجاد و تشکیل اولین گله مونتاز ژنتیکی دام سنگین ( نژاد هلشتاین ) در کشور جهت تولید اسپرم و جنین منجمد دام اصلاح نژادی و در فاز نهایی و افق بلند تر تولید اسپرم تعیین جنسیت شده، اولین و تنها تولید کننده شیر مناسب برای شیر خشک نوزاد با گواهینامه IMF Grade در ایران، احداث اولین خط صنعتی کارخانه تولید خوراک دام کشور به روش میکرونایز فلیک کردن دانه‌ ها، آغاز فاز مطالعاتی گله الگویی شترداری نوین به جهت صنعتی کردن تولیدات دامی شتر، تولید فرآورده های ژنتیکی مرتبط و حفظ ذخایر ژنتیکی نژادهای بومی ، آغاز فرآیند پژوهش جهت ساخت کیت تشخیصی بیماری استاف اورئوس برپایه روش پلاسمونیک که میزان تشخیص این بیماری را از ۷۲ ساعت به حدود یک ساعت تقلیل خواهد داد با همکاری دانشگاه فردوسی مشهد، تولید اسپرم منجمد دام سبک اصلاح نژادی و . . . تنها نمونه هایی از تلاش همکاران متعهد من در این افق جدید می‌باشد.
همچنین این موسسه با یک رویکرد متحولانه قصد دارد تا با ایجاد اولین پارک علم و فناوری صنعت دامپروری ایران در مجتمع دامپروری کنه بیست رضوی گامی بلند در جهت خدمت به صنعت دامپروری ایران اسلامی برداشته و این مجموعه بزرگ چند ده هکتاری را به عنوان یک مرکز شتاب دهنده در حوزه ژنتیک و اصلاح نژاد دام با رویکرد صادرات دام خالص اصلاح نژادی، پروتئین ها و فرآورده‌های ژنتیکی دامی مطرح نماید. ارتقاء سطح صنعت دامپروری کشور از طریق فروش دانش و خدمات ارزنده و نیز تولید محصولات جدید همانند شیر داروها و گوشت‌های ویژه برای گروه‌های مختلف هدف و ذائقه‌های گوناگون نیز جزو برنامه‌های جدید این موسسه می‌باشد که به فضل خداوند عزوجل به سمت آن حرکت خواهیم نمود.
نگاه ویژه به حوزه منابع انسانی و ارتقای جایگاه کارکنان به سرمایه های ارزشمند و عنصر رقابتی برای موسسه دامپروری صنعتی قدس رضوی رویکرد مهم دیگری است که ما خود را موظف به توسعه همه جانبه آن دانسته و تلاش می‌کنیم در جهت ایجاد یک فرهنگ سازمانی و رشد یافته، زمینه بروز و ظهور استعداد های متنوع و مختلف را در سازمان مطبوع خویش فراهم آوریم.
مایلم اعلام کنم ما در راستای رسیدن به اهداف عالی موسسه، نیازمند همراهی و همکاری با کلیه دانشگاهیان اساتید و نخبگان، صاحبان صنایع و کسب و کارهای مرتبط، روستاییان و دامداران خرد و صنعتی همچنین بازرگانان و فعالان تجاری این صنعت در گوشه و کنار این کشور پهناور هستیم و هر دستی را که به سوی ما در بخش های علمی و پژوهشی، بازرگانی، تجاری و مسئولیت های اجتماعی دراز شود با گرمی فشرده و از آن استقبال می‌کنیم و آن را فرصتی در راستای اعتلای صنعت دامپروری کشورعزیزمان ایران اسلامی می دانیم.
در پایان لازم می دانم از کلیه همکاران خود در تمامی سطوح سازمانی تشکر کرده و قدردان زحمات و مجاهدت های خالصانه ایشان باشم که اگر نبود همت بلند و تلاش خستگی ناپذیر ایشان این مهم به سرمنزل مقصود هرگز نمیرسید هرچند این توفیق را مرهون عنایات خاصه حضرت سلطان ثامن الحجج علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء و فضل و رحمت خداوند منان می دانم. الحمدا… رب العالمین.

سزد که بر سر خورشید سایه اندازیم

کنون که سایه شمس الشموس علیه السلام برسر ماست

با تقدیم صمیمانه ترین احترام

حمیدرضا قاسمی

مدیرعامل